Demony, wampiry i zjawy, czyli o wierzeniach naszych przodków – spotkanie autorskie online z Pauliną Hendel

Tłem plakatu jest fragment ściany, o która oparta jest pisarka. Autorka ubrana jest w niebieskie jeansy, granatową koszulę w czerwone i białe kropki, na wierzch ma narzucony ciemny sweter. Elementem grafiki jest również okładka najnowszej książki Pauliny Hendel pt. "Cmentarz osobliwości". Tekst: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie Demony, wampiry i zjawy, czyli o wierzeniach naszych przodków spotkanie autorskie online z Pauliną Hendel. 18 marca 2024 godz. 11.00 Filia Bory. Spotkanie w ramach projektu „Biblioteczny SLOW”, współfinansowanego ze środków z budżetu gminy, pochodzących z wpływów z opłat za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych. Projekt jest częścią działań lokalnej kampanii „JAWORZNO wolne od uzależnień”.

Drodzy czytelnicy,

18 marca br. zapraszamy Was na literacką podróż śladami bohaterów książek Pauliny Hendel, autorki cieszących się ogromną popularnością powieści fantastycznych dla młodzieży i dorosłych. W swoich utworach kreuje świat pełen potworów i demonów, których genealogia sięga pradawnych mitów i podań ludowych, a także przekazywanych z pokolenia na pokolenie wierzeń, nie rzadko opartych na zabobonach i przesądach.

Wydarzenie, w formie łączenia online, odbędzie się w Filii Bory o godz. 11.00. Spotkanie zrealizujemy w ramach projektu „Biblioteczny SLOW”, współfinansowanego ze środków z budżetu gminy, pochodzących z wpływów z opłat za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych. Projekt jest częścią działań lokalnej kampanii „JAWORZNO wolne od uzależnień”.

Paulina Hendel

Paulina Hendel pochodzi z Miastka, małego miasteczka zagubionego na Pomorzu. Autorka postapokaliptycznej trylogii dla młodzieży „Zapomniana księga”. Od najwcześniejszych lat ma słabość do literatury fantastycznej. Pasjonuje się wierzeniami ludowymi oraz słowiańską demonologią, co znajduje odzwierciedlenie w jej twórczości. Owocem tej pasji jest cykl „Żniwiarz”. Godzinami potrafi opowiadać o dawnych wierzeniach, zabobonach oraz metodach leczenia najróżniejszych dolegliwości. Miłośniczka dzikiej przyrody i zwierząt. Entuzjastka podróży, zwłaszcza bez przewodnika.

źródło: https://lubimyczytac.pl/autor/99081/paulina-hendel

18 mar 2024