Dbamy o ciało! Dbamy o ducha!

Tło: białe. Po prawej stronie plakatu widzimy fragment postaci zielonego ludzika, ubranego w szarą, rozwianą ku górze, pelerynę, który ma na klatce piersiowej umieszczoną żarówkę, a w jednej ręce trzyma hantle. Gdzieniegdzie widać obrysy liści jawora - drzewa znajdującego się w herbie Jaworzna. W lewej, górnej części plakatu umieszczono logotyp projektu Energia Biblioteki, przedstawiający żarówkę i otwartą książkę. Tekst: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie Energia Biblioteki. Dbamy o ciao! Dbamy o ducha! spotkanie edukacyjno-rozrywkowe. Prowadzenie: Ewa Krzywosz trenerka fitness, 27 maja 2024 r. godz. 17.00. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Logotypy: Biblioteki w Jaworznie, Miasta Jaworzna, Puls Jaworzna, Extra oraz Portalu SBP.

Dbamy o ciało! Dbamy o ducha!

27 maja 2024 r. o godz. 17.00 w jaworznickiej Bibliotece Głównej, odbędzie się spotkanie w ramach projektu Energia Biblioteki pt. Dbamy o ciało! Dbamy o ducha! Wydarzenie stworzy okazję do rozmowy na temat ruchu, kondycji, zdrowego odżywiania i nawyków z tym związanych. Po części teoretycznej uczestnicy będą mogli wykonać proste ćwiczenia fizyczne z zakresu stretchingu, które poprowadzi Ewa Krzywosz – nauczycielka wychowania fizycznego oraz instruktorka zajęć fitness. Ze szkołą i salą fitness jest związana od ponad 20 lat. Na swoich zajęciach skupia się na wzmacnianiu ciała – mięśni i stawów oraz na kształtowaniu gibkości i elastyczności. Prowadzi także ćwiczenia ze strechingu oraz jogi, w trakcie których wspólnie z uczestnikami pracuje nad zwiększeniem zakresu ruchu, rozciąganiem ciała i szukaniem własnego sposobu na głęboki relaks i wyciszenie. Bardzo ważne jest dla niej bezpieczeństwo wykonywanych ćwiczeń, dlatego stara się je dostosowywać  do poziomu zaawansowania każdej z osób, biorących udział w spotkaniu. Inicjatywie towarzyszyć wystawka książek z tego tematu.
Realizacja spotkania możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Liczba miejsc ograniczona.

Realizacja warsztatów jest możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Fotorelacja

Co zrobić, aby mimo upływającego czasu zachować kondycję fizyczną i umysłową? Na pewno należy odpowiednio troszczyć się o swoje zdrowie i dobre samopoczucie, o czym przekonali się uczestnicy spotkania pt. Dbamy o ciało! Dbamy o ducha!, zorganizowanego 27.05.2024 r., w ramach projektu Energia Biblioteki. Właściwa dieta, ruch, czytanie książek, rozwiązywanie krzyżówek czy łamigłówek, to tylko niektóre z przykładów, pomagających nam cieszyć się świetną formą i sprawnością jak najdłużej. Prowadząca zajęcia – Ewa Krzywosz, rozpoczęła warsztaty od krótkiego wprowadzenia do tematu, szczególnie podkreślając pozytywne skutki wypływające z prowadzenia aktywnego trybu życia. Następnie zaprezentowała zestawy ćwiczeń rozluźniających napięcia, poprawiających elastyczności, wzmacniających mięśnie oraz zwiększających ruchomości stawów. Wydarzeniu towarzyszyły: prezentacja multimedialna z cytatami dotyczącymi zdrowia, wystawka książek i czasopism oraz zestawienie bibliograficzne.

Projekt Energia Biblioteki jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

27 maj 2024