Czym jest i czym będzie sztuczna inteligencja – spotkanie z prof. Ryszardem Tadeusiewiczem

Sztuczna inteligencja przebojem wkroczyła do naszego życia. Czym jest i czym w przyszłości będzie AI dowiedzą się mali uczestnicy spotkania w Bibliotece Głównej, które odbędzie się 10.06.2024 o godz. 10.00. Gościem wydarzenia będzie znawca tematu – prof. dr hab. inż. Ryszard Tadeusiewicz z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, automatyk, informatyk, biocybernetyk, jeden z najsłynniejszych popularyzatorów nauki w naszym kraju. Profesor jak mało kto potrafi mówić i pisać o pozornie skomplikowanych sprawach w sposób zrozumiały zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Oprócz bogatego dorobku publikacji naukowych, dedykowanych starszym czytelnikom, jest autorem książek dla najmłodszych takich jak: „Krótka historia informatyki”, „Alicja w krainie przyszłości, czyli jak działa sztuczna inteligencja”, „Poznaj domowe urządzenia: bajkowe wycieczki do krainy prawdziwej nauki i techniki”. Uczniowie, biorący udział w spotkaniu będą mieli okazję wziąć udział w ciekawej i inspirującej lekcji, której celem jest promocja nauki i wiedzy.

Wydarzenie zorganizowane zostanie w ramach cyklu „Neurony do boju”, stanowiącego jeden z elementów projektu „Energia Biblioteki” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Relacja

Naturalna, wrodzona ciekawość świata to cecha każdego małego człowieka. Niekończące się pytania, chęć poznawania nowego, to coś z czym rodzice spotykają się na co dzień. W latach dzieciństwa pojawiają się pierwsze pasje i zainteresowania, które odpowiednio pielęgnowane i rozwijane, w późniejszym czasie mogą pomóc w wyborze drogi zawodowej. Dlatego tak ważne jest wsłuchiwanie się w potrzeby naszych pociech, by pomóc im w odkrywaniu własnych zainteresowań. Chcąc ich zachęcić do ciągłego rozwoju i zgłębiania wiedzy, na spotkanie do Biblioteki zaprosiliśmy wyjątkowego gościa – prof. Ryszarda Tadeusiewicza – pracownika naukowego Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, automatyka, informatyka, biocybernetyka, jednego z najsłynniejszych popularyzatorów nauki w naszym kraju. 10 czerwca br. w Bibliotece Głównej odbyło się spotkanie z jego udziałem pt. Czym jest i czym będzie sztuczna inteligencja. Wydarzenie było okazją do promocji książki jego autorstwa pt. „Alicja w krainie przyszłości”. W trakcie spotkania uczestnicy dowiedzieli się czym jest AI, poznali przykłady zastosowań sztucznej inteligencji w naszym codziennym życiu oraz mieli okazję zadać pytania naszemu gościowi. Profesor cierpliwie i zrozumiale dla odbiorców odpowiadał na każdy zgłoszony problem i wątpliwość dzieci.

Spotkanie przeprowadzono w ramach cyklu „Neurony do boju”, stanowiącego jeden z elementów projektu „Energia Biblioteki”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

10 cze 2024