BĄDŹ BLISKO Z WNUKAMI

Plakat ma ciemnopomarańczowe tło i czarne oraz białe napisy. U góry: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie, obok zarys kilku książek, niżej nazwa projektu KSIĄŻKA – MOCNE WSPARCIE, poniżej na niebieskim tle napis: warsztaty dla seniorów. Następnie po lewej rysunek uśmiechniętego człowieka obejmującego kilka tomów większych od niego książek, a po prawej informacje czarną czcionką: tytuł pierwszego warsztatu: Wnuki – jak zrozumieć? Napis: Grupa zorganizowana, Data 11 czerwca 2024, godz. 16:00 oraz tytuł drugiego warsztatu: Wnuki – jak wspierać? Napis: grupa zorganizowana, data: 18 czerwca, godz. 16:00. Poniżej po prawej zdjęcie uśmiechniętej blondynki z krótkimi włosami, w średnim wieku, w jasnoszarym swetrze i czerwonej apaszce. Kobieta siedzi za biurkiem. Po lewej od zdjęcia napis na niebieskim tle: prow. Bożena Bucka psycholog, doradca zawodowy, trener "Szkoły dla Rodziców i Wychowawców". Na dole napis Miejsce: Biblioteka Główna, Rynek Główny 17. Koniec pomarańczowego tła. Na samym dole, na białym tle logotyp: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz logotypy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie, miasta Jaworzna, gazety PULS Jaworzna, gazety extra oraz Fundacji Powszechnego Czytania wraz z Ratownicy Czytelnictwa.

BĄDŹ BLISKO Z WNUKAMI

W ramach bibliotecznego projektu KSIĄŻKA – MOCNE WSPARCIE, cykl III, przeprowadzone zostaną dwa warsztaty dla seniorów: „Wnuki – jak zrozumieć?” oraz „Wnuki – jak wspierać?”.
W oparciu o dobrane tematycznie książki, seniorzy, pod okiem pani psycholog Bożeny Buckiej, pochylą się nad trudnościami, z jakimi spotykają się we współczesnym świecie dzieci i młodzież. Poszerzą i pogłębią świadomość na temat warunków psychicznych, w których rozwija się obecne młode pokolenie. Co im szkodzi, co zagraża, a co zmierza w dobrym kierunku ? Czy na pewno „kiedyś było lepiej?”. Czy to prawda, że młodzi nie czytają? Co możemy zrobić, aby nie zerwały się, niezwykle potrzebne dla obydwu stron więzi: babcia, dziadek – wnuczka, wnuczek? Może czytajmy te same książki?

Zapraszamy grupy zorganizowane:
11 czerwca, godz. 16.00;
18 czerwca, godz. 16.00;
Warsztaty odbędą się w gmachu Biblioteki Głównej w Jaworznie, Rynek Główny 17.

Informacje na temat warsztatów można uzyskać w Czytelni Naukowej i Czasopism oraz pod nr tel. 32 751 91 92 wew. 2 223.
Projekt KSIĄŻKA – MOCNE WSPARCIE dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

11 - 18 cze 2024