Park im. Lotników Polskich

park ost 4
  • lokalizacja: wschodni kraniec Osiedla Stałego
  • koordynaty: 50°13’35.9″N 19°14’28.3″E

Park im. Lotników Polskich to jeden z kilku parków w Jaworznie. Powstał pod koniec lat 70-tych wraz z budową Osiedla Stałego (największego osiedla mieszkaniowego usytuowanego w północno-zachodniej części Jaworzna, mieszka tu ok. 10,5 tys. osób).

Sam park znajduje się we wschodniej części osiedla. Obecnie teren jest nieco zaniedbany mającym lata świetności za sobą. W przeszłości park służył nie tylko mieszkańcom Osiedla Stałego, ale wszystkim mieszkańcom Jaworzna jako atrakcyjne miejsce spędzania wolnego czasu. Organizowany tu były duże koncerty i imprezy. W parku znajduje się aleja główna zakończona fontanną (obecnie nieczynna), aleje spacerowe, dawne miasteczko rowerowe, amfiteatr (bez możliwości użytkowania), górka saneczkowa oraz niecka po dawnym stawie.

Obecnie w parku został otworzony nowy plac zabaw dla najmłodszych, cieszący się dużą popularnością. Prowadzone są prace związane z zagospodarowaniem parku od nowa.