Festyn W Rocznicę Grunwaldu

Tło: rycerz w pełnej zbroi, z przyłbicą opuszczoną na twarz, dosiadający biegnącego białego konia. U góry strony napis: Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert oraz Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie zapraszają na Festyn Rodzinny w Rocznicę Grunwaldu. U dołu program imprezy oraz logotypy organizatorów i partnerów.

Źródło: MCKiS Jaworzno

Już w najbliższy weekend odbędzie się coroczny festyn “W ROCZNICĘ GRUNWALDU ”.

Kiedy: 14.07.2024 (niedziela), godz. 17:30-20:30

Gdzie: ul. Jagiellońska 3, przy Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego w Szczakowej.

Przed imprezą odbędą się: o godz. 16:00 Msza św. z udziałem władz miejskich, oprawa muzyczna – Chór Sokół, o godz. 17:00 złożenie kwiatów pod pomnikiem oraz parada konna.

W programie imprezy znajdują się:
– obozowisko rycerskie, pokaz ubierania zbroi rycerskiej w wykonaniu Bractwa Rycerskiego Zamku Będzin,
– zabawy i gry jarmarczno-plebejskie,
– występy zespołów śpiewaczych Szczakowianki i Dobrzanki, Orkiestry Dętej Zakładu Górniczego Sobieski oraz Kliki Słowika,
– artystyczne warsztaty dworskie, warsztaty ceramiczne,
– malowanie buziek, zamek dmuchany, średniowieczny fotopunkt,
– pokazy Aerial Sky.

Źródło: MCKiS Jaworzno