Rynek Główny

Różno-kolorowe budynki oraz kościół
  • koordynaty: 50°12’12.5″N 19°16’32.8″E

Jaworznicki rynek ma nietypowy trójkątny kształt. Niedawno przeszedł generalny remont. Na głównej płycie znajduje się okazały jawor- symbol naszego miasta, pomnik drwala, obszar zielony, zegar słoneczny, kapsuła czasu oraz system fontann. Obecnie na jaworznickim rynku odbywają się różnego rodzaju koncerty, zabawa sylwestrowa, jarmarki bożonarodzeniowe i wielkanocne. W roku 2014 przez rynek przejeżdżał Tour de Pologne, a rok później na głównej płycie miał miejsce start 4 etapu wyścigu.

Przy Rynku zlokalizowana jest Miejska Biblioteka Publiczna, a w jej bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się Muzeum Miasta Jaworzna.

Różno-kolorowe budynki, z boku widać zegar słoneczny     Ciemnoszary posąg mężczyzny, za nim różno-kolorowe budynki oraz fontanny