DANE STATYSTYCZNE

Surowe dane statystyczne mogą okazać się bardzo pomocne przy analizie nowych rynków zbytu oraz ocenie ryzyka danych przedsięwzięć.

Eurostat – oficjalne statystyki Unii Europejskiej. Umożliwia porównania danych statystycznych miedzy krajami i regionami. Zawartość informacyjna serwisu:
• statystyki ogólne i regionalne (np. regiony i miasta, stopień urbanizacji);
• gospodarka i finanse (rachunki narodowe (w tym PKB), statystyka finansów publicznych, kursy walut, stopy procentowe, siła nabywcza, bilans płatniczy);
• populacja i warunki socjalne (zdrowie (w tym zdrowie i bezpieczeństwo w pracy), edukacja, rynek pracy (w tym badania siły roboczej), dochód, integracja społeczna, warunki mieszkaniowe, budżet gospodarstw domowych, wskaźnik jakości życia, kultura);
• przemysł, handel i usługi (statystki dotyczące przedsiębiorstw, turystyka, towary, społeczeństwo informacyjne, usługi pocztowe);
• rolnictwo i rybołówstwo (rolnictwo, rybołówstwo, leśnictwo, rolnictwo ekologiczne, wskaźniki rolno-środowiskowe);
• handel międzynarodowy;
• transport;
• środowisko i energia;
• nauka i technologia.
Ponadto Eurostat udostępnia publikacje online (również w formacie PDF do pobrania) dotyczące np. „Eurostat yearbook” (publikacja trzech w językach: angielskim, niemieckim i francuskim), „Regional Yearbook”, „The UE in the world”, „Statistics in focus” (seria publikacji internetowych przedstawiającą analizy statystyczne na podstawie najnowszych danych, mają wąski zakres np. dochody z rolnictwa).

Główny Urząd Statystyczny
Największa baza statystyczna o Polsce i Polakach. Zawiera informacje z obszarów tematycznych: cena i handel, dzieci i rodzina, edukacja, gospodarka społeczna i wolontariat, infrastruktura komunalna i nieruchomości, koniunktura, kultura, turystyka i sport, ludność, nauka, technika i społeczeństwo informacyjne, osoby starsze, podmioty gospodarcze i wyniki finansowe, porównania międzynarodowe, przemysł, budownictwo i środki trwałe, rachunki narodowe, roczniki statystyczne, rolnictwo i leśnictwo, rynek pracy, spis powszechny, środowisko i energia, transport i łączność, warunki życia, wymiar sprawiedliwości, zdrowie.