ENERIS

1. ODPADY już nie będą takie groźne. Jaworzno doczekało się ekologicznej instalacji utylizacji odpadów komunalnych // Co Tydzień. – 2015, nr 25, s. 29.
Gospodarka komunalna – odpady – władze miasta Jaworzna wraz z firmą ENERIS Surowce oraz ze Związkiem Międzygminnym “Gospodarka Komunalna” otworzyły nowoczesną instalację mechaniczno–biologicznego przetwarzania odpadów na terenie Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Balinie.

2. CODZIENNOŚĆ “komunalników” // Tydzień w Jaworznie. – 2017, nr 24 (941), s. 6.
Gospodarka komunalna – Dzień Pracownika Służby Komunalnej i Terenowej. Ich praca jest tematem zainicjowanego przez ENERIS Surowce programu informacyjnego “Strażnicy Planety”. W jego ramach na terenie polskich miast prezentowany jest fotoreportaż przedstawiający codzienność pracowników komunalnych. MBP – wystawa fotografii pt. “Strażnicy Planety”.

3. DZIĘKI grantowi powstanie stacja pomiaru jakości powietrza // Extra. – 2017, nr 14 (323), s. 12.

4. GRANT dla Jaworzna // Tydzień w Jaworznie. – 2017, nr 23 (940), s. 1.

5. JAKIM powietrzem oddychamy? / Grażyna Dębała // Puls Jaworzna. – 2017, nr 26 (70), s. 4.

6. MIEJSKA Biblioteka Publiczna zdobyła grant dla Jaworzna / IPRA // Co Tydzień. – 2017, nr 26, s. 6.

7. NA TELEFONIE sprawdzimy jakość powietrza // Extra. – 2017, nr 27 (336), s. 4.
MBP – w ramach II edycji programu grantowego ENERIS “Pomysły chroniące środowisko” najlepszym okazał się pomysł MBP. Dzięki zdobytym funduszom miasto rozpocznie w sierpniu program informacyjny na temat jakości jaworznickiego powietrza. Jakość powietrza w mieście aktualizowane co godzinę – aplikacja AirVisual.

8. PROGRAM grantowy Eneris pomysły chroniące środowisko : Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie zwycięzca II edycji Programu Grantowego Eneris [Dyplomy] / Yves Basset, prezes zarządu Eneris Surowce. – Warszawa : Eneris Surowce, 2017. – 1 strona ; 42 x 30 cm.
MBP – w ramach II edycji programu grantowego ENERIS “Pomysły chroniące środowisko” najlepszym okazał się pomysł MBP. Dzięki zdobytym funduszom miasto rozpoczęło w sierpniu program informacyjny na temat jakości jaworznickiego powietrza. Dyplom.

9. SPRAWDŹ jakość powietrza / (MI) // Co Tydzień. – 2017, nr 49, s. 15.

10. “STRAŻNICY Planety” w MBP / (KS) // Puls Jaworzna. – 2017, nr 26 (70), s. 12.

11. “STRAŻNICY Planety”są już w Jaworznie // Co Tydzień. – 2017, nr 26, s. 10.

12. ŚWIĘTO jaworznickich “Strażników Planety” / IPRA // Tydzień w Jaworznie. – 2017, nr 17 (935), s. 7.

13. W BIBLIOTECE będą rozmawiać o smogu // Dziennik Zachodni. – 2017, nr 233, dodatek Tygodnik Jaworzno nr 40 (572), s. 2.
MBP – program grantowy ENERIS – badanie jakości powietrza. Spotkanie z Patrykiem Białasem z Katowickiego Alarmu Smogowego pt. “Smog – fakty i mity” z cyklu “Biblioteka dla powietrza”.

14. WOJNA ze smogiem / RED // Puls Jaworzna. – 2017, nr 40 (84), s. 3.
MBP – program grantowy ENERIS – badanie jakości powietrza. Mobilizacja władz miasta i Straży Miejskiej w kwestii smogu i emisji zanieczyszczeń.

15. ZBADAJĄ jakość powietrza w mieście / OPR. ZIELA // Dziennik Zachodni. – 2017, nr 162, dodatek Tygodnik Jaworzno nr 28, s. 4.

16. LIKWIDACJA MPO jest już pewna / Grażyna Dębała // Puls Jaworzna. – 2018, nr 29 (125), s. 5.
Gospodarka komunalna – odpady komunalne – Eneris i MPO.

17. MPO do likwidacji. Radni zgodzili się z wnioskiem / Tomasz Szymczyk // Dziennik Zachodni. – 2018, nr 178, dodatek Tygodnik Jaworzno nr 31(615), s.05.
Gospodarka komunalna – odpady komunalne – Eneris i MPO.

18. MPO kończy działalność // Extra. – 2018, nr 17 (354), s. 5.
Gospodarka komunalna – odpady komunalne – Eneris i MPO.

19. MPO wypchnięte z rynku / Piotr Rybacki // Puls Jaworzna. – 2018, nr 28 (124), s. 9.
Gospodarka komunalna – odpady komunalne – Eneris i MPO.

20. OSTATNIE dni MPO / (FM) // Co Tydzień. – 2018, nr 31, s. 3.
Gospodarka komunalna – odpady komunalne – Eneris i MPO.

21. RYNEK odbioru odpadów bardziej brutalny niż kiedykolwiek / Michał Bogacki ; rozmowę przeprowadziła [redakcja] // Extra. – 2018, nr 17 (354), s. 4.
Gospodarka komunalna – odpady komunalne – Eneris i MPO – wywiad z Michałem Bogackim – dyrektorem ds. operacyjnych i członkiem zarządu MPO.